Mankenlik Nedir? Nasıl Olunur?

Podyum kelimesiyle özdeşleşmiş kişiler varsa hiç şüphesiz ki onlar mankenlerdir. Kendilerini televizyonda sık sık görürüz. Bugün adını sık sık duyduğumuz ünlüler arasında mankenlikten farklı meslek dallarına geçmiş olanlar da vardır. Peki manken olmak için ne gerekmektedir?

Bilindiği gibi her isteyen manken olacak diye bir kural yoktur. Bu yüzden manken olmak isteyen bireyler birtakım özelliklere sahip olmalıdırlar. Bu özelliklere değinecek olursak, vücut yapısı çok önemlidir. Podyuma çıktığınızda görsel duruşunuz izleyiciyi etkileyeceği için vücut yapınıza dikkat etmeniz gerekir. Öte yandan yüz hatlarınız ve kemik yapınız da manken olmanız konusunda önem arz ediyor. Bunun dışında mimikler ve bakışlarınız önemli olan diğer faktörlerden.  Cast ajans başvuru sürecinde bunlar değerlendirilmektedir.

Manken olmak isteyen adaylar model ajansları yoluyla istedikleri mesleğe kavuşma imkanını yakalıyorlar.Fakat model ajansları konusunda da bilinmesi gerekenler var. Gerçek bir model ajans mankenlik başvurusundan ücret almaz. Eğer başvuru yaptığınız model ajansı sizden herhangi bir ücret talep ediyorsa bilin ki o ajansın güvenilir bir ajans olmama ihtimali yüksektir. Manken olmak istiyorsunuz ve güvendiğiniz bir ajansa mankenlik başvurusu yapmak istiyorsunuz. Ne yapmanız gerekir? Cast ajans başvuru gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 

Mankenlik Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mankenlik için ajansa bireysel olarak gitmektense ön başvurunuzu ya ajansın web sitesi üzerinden yapmalısınız ya da ajansa ait mail adresinden yapmalısınız. Ajansa fotoğrafınızı yollarken de dikkat etmeniz gerekenler var. Asla ve asla gündelik fotoğraflar atmamalısınız. Mankenlik için ajanslara gündelik fotoğraf atmak yerine kaliteli fotoğraflar gönderirseniz bu sizi diğerlerinden bir tık daha öne çıkaracaktır. Bir de bir iki tane fotoğraf atıp bırakmayın ve çektiğiniz fotoğrafları aynı mekanlarda çektirmeyin. Ajans için farklı yerlerde ve farklı kıyafetlerle fotoğraf çektirin. Ve fotoğraf çektirdiğiniz alana uygun bir konsept belirleyin. Fotoğraf için önemli olan bir diğer faktör de saç ve makyaj mevzusudur. Cast ajans başvuru deneme çekimi esnasında Fotoğraf çekiminde saçınızın ve makyajınızın duruşuna önem gösterin. Böylelikle bu çektirdiğiniz fotoğrafı daha da güzelleştirecektir. Çekim esnasında yüzünüzün asık olmaması da önemli olan bir faktördür. O yüzden olur da çekim saati uzasa bile moralinizi hiç bozmayın ve gülüşünüzü hiç bozmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir